1500 Gümrük Muhafaza Memuru Alımı – 2013Gümrük muhafaza memuru alımı

1500 Gümrük muhafaza memuru alımı – 2013′te göreve başlamak üzere yılbaşında yeni gümrük mahafaza memuru alımı yapılacak.

Sarp sınır kapısını süpriz ziyaret eden GÜMRÜK ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı yılbaşında yeni 1500 adet gümrük muhafaza memuru alacaklarını bunların 35′i Sarp sınır kapısında göreve başlayacağını ifade etti.

Sarp sınır kapısındaki memur sayısının az olduğunu ifade eden bakan yeni 1500 gümrük muhafaza memuru alımı ile ilgili olarak; “Dün itibariyle burada 145 kişi çalıştı. Aynı zamanda 945 kişinin gümrüklere atamasını yaptık, yeni gümrük muhafaza memurlarından 35′i Sarp Sınır Kapısı’nda göreve başlayacak ve bu süreç devam edecek. Yılbaşında bin 500 kişi daha alacağız, o zaman da yine takviye edeceğiz.” sözlerini söyledi.

Yeni 1500 Gümrük Muhafaza Memuru Alımı Adaylarda Aranacak Şartlar

1-En az dört yıllık eğitim veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, maliye, kamu yönetimi, uluslar arası ilişkiler, matematik ve istatistik fakülte, yüksek okul veya bölümleri ile mühendislik fakültelerinin gıda, kimya, makine, maden, tekstil, elektrik ve elektronik bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak veya en az dört yıllık yüksek öğrenimden sonra bu alanlarda lisansüstü eğitim görmüş olmak.

2-Atanacağı yıl itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak.

3-Muhafaza Memurluğu kadrosuna atanabilmek için; erkeklerde en az 1.72 cm, bayanlarda ise 1.65 cm boyunda olmak ve hastanelerden “Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir” ibareli sağlık raporu almak.

www.resthaber.com
gölge
Ad Soyad:
Yorum:

gölge

Eğitim Haberleri
Emlak Haberleri Emlak Haberleri
Siyaset Siyaset Haberleri
Spor Haberleri Spor Haberleri
Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri
Dekorasyon Dekorasyon
Kadın, Moda ve Sağlık Kadın, Moda ve Sağlık
Köşe Yazılarımız Köşe Yazılarımız
Kampanyalar Kampanyalar
İnternet - Sosyal Ağlar İnternet - Sosyal Ağlar
Müzik & Albüm Müzik & Albüm
Resimler: Foto Galeri Resimler: Foto Galeri
E-Devlet: Sorgulama E-Devlet: Sorgulama
Eğlence: Mizah Eğlence: Mizah
Oyunlar Oyunlar: Web Oyunları
Sinema: Vizyondakiler Sinema: Vizyondakiler
Yemek Tarifleri Yemek Tarifleri
Sorular: Cevaplar Sorular: Cevaplar
İddaa Tahminleri İddaa Tahminleri
Sıcak Gelişmeler Sıcak Gelişmeler
27 Sorgu 0,410 Saniyede Oluşturuldu.